projepazari@bozok.edu.tr 0(354) 217 89 91

BAŞVURU

Başvuru Tarihi: 15.02.2022-15.05.2022

Ön Değerlendirme Sonuç Tarihi: 15.05.2022

Etkinlik Tarihi: 20.05.2022-21.05.2022


Hedef Kitle

 • Akademisyenler
 • Ön lisans, lisans ve lisansüstü öğrenciler
 • AR-GE ve tasarım merkezleri
 • Yatırımcı/Girişimciler
 • Küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler
 • Fikri olan tüm araştırmacılar

Katılım Esasları

 • Anadolu Üniversiteleri Birliği I. AR-GE Proje Pazarı etkinliğine katılım ücretsizdir.
 • Akademisyenler, AR-GE ve tasarım merkezleri, yatırımcı/girişimciler, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler, fikri olan tüm araştırmacılar birinci, ikinci, üçüncü kategorilerden, önlisans, lisans, lisansüstü öğrenciler dördüncü kategoriden(tüm alanlar) katılım sağlayabilir.
 • Sunulan projeler içerisinde daha önce TÜBİTAK veya başka fonlarca desteklenen (devam eden projeler de dahil) projelerin çıktıları sunulabilir. Fakat bu çıktıların daha önce başka proje pazarlarında ÖDÜL ALMAMIŞ olması gerekmektedir.
 • Proje Pazarına başvuru yapacak tüm proje önerileri Türkçe olarak yapılacaktır.
 • Proje sahiplerinden en az birinin projenin başında değerlendirme sırasında hazır bulunması gerekmektedir.
 • Anadolu Üniversiteler Birliği, AR-GE Proje Pazarı etkinliğinde yer alan, sergilenen tüm proje önerilerini yayımlamak, arşivlemek ve yurt içi ve yurt dışında sergilemek haklarına sahip olacaktır.
 • Ön Değerlendirmeden geçen posterler 70 x 100 cm boyutlarında hazırlanacaktır, prototip hazırlamada malzeme ve ölçek sınırlaması yoktur. (Prototip ile katılacak projeler başvuru formunda prototiplerine ait ihtiyaç (elektrik, fiziki alan vb.) sekreterya hizmetlerine bildirilecektir.
 • Katılımcılar, projenin kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan formu doldurmalıdırlar.
 • Projelerin patent, uygulama ve geliştirme hakları proje sahibine aittir.
 • Katılımcıların ulaşım, konaklama vb. masrafları kendilerine aittir.
 • Patentli başvurular için patent tanıtım alanı oluşturulacaktır bu alanda başvuracaklar detayları proje.pazari@bozok.edu.tr adresine gönderebilirsiniz
 • Proje pazarı etkinliğinde Mühendislik ve Temel Bilimler, Biyoteknoloji ve Sağlık Bilimleri, Tarım Gıda ve Çevre Bilimleri olmak üzere üç farklı kategoride birincilik, ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödülleri verilecektir. Akademisyenler, Tüm kamu kurum ve kuruluşları, Tüzel Gruplar, Şirketler, AR-GE Ofisleri her bir kategoride birinci 10000 TL, ikinci 7000 TL, üçüncü 5000 TL, mansiyon 2000 TL ödül alacaktır. Öğrenci başvurularında kategori ayrımı olmayacaktır.Öğrencilerde birinci 7000 TL, ikinci 5000 TL, üçüncü 3000 TL, mansiyon 1000 TL ödül alacaktır. Öğrenci kategorisinde mansiyon ödülü 15 kişiye verilecektir. TÜBİTAK Projelerinde kategori ayrımı olmayacaktır. TÜBİTAK tarafından desteklenerek başarıyla tamamlanmış ve elde edilen çıktıların TEYDEB projelerine dönüşebilme potansiyeli olan projeler TÜBİTAK PROJELERİ kategorisinde değerlendirilecektir. TEYDEB Projeleri Sanayi AR-Ge ve Üniversite Sanayi işbirliği kapsamındaki projelerdir. TÜBİTAK kategorisinde kazanan projeye juri özel ödülü verilecektir.
 • Katılımcılara etkinlik sonunda katılım belgesi verilecektir.

Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından organize edilmekte olan "Anadolu Üniversiteler Birliği I. ARGE Proje Pazarı 2022" etkinliğine projeleriyle katılmak isteyen adaylar, proje önerilerini aşağıda sıralanan önerilere uygun şekilde hazırlayarak başvuru son tarihine kadar aşağıdaki linkteki formu doldurup gönderebilirler. 

PROJE BAŞVURU ESASLARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

ÖN DEĞERLENDİRME PROJE BAŞVURU DOSYALARI

10.05.2022 tarihinden itibaren proje başvurusunda bulunacak olanlar Ek-1 Taahhütname ve Ek-2 Özet formunu Proje Başvurusu İçin Tıklayınız butonundan, Ek-3 değerlendirme formunu Ek-3 Değerlendirme Formu Yüklemek İçin Tıklayınız butonundan en geç 15.05.2022 tarihine kadar yüklemesi gereklidir.

EK-1 TAAHHÜTNAMEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EK-2 ÖZET FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖN DEĞERLENDİRME SONRASI PROJE BAŞVURU DOSYALARI

Ön Değerlendirme Proje Başvurusunu tamamlayanların 15.05.2022 tarihine kadar ek-3 değerlendirme formunu sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Ek-3 formunu yüklemek için TIKLAYINIZ

! Ek-3 formunu gönderenler proje değerlendirmesinde +5 puan daha avantajlı olacaktır.

EK-3 DEĞERLENDİRME FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EK-4 POSTER ŞABLONUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

EK-5 ÖĞRENCİ POSTER ŞABLONUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Posterler 70 x 100 cm boyutlarında hazırlanacaktır, prototip hazırlamada malzeme ve ölçek sınırlaması yoktur. (Prototip ile katılacak projeler başvuru formunda prototiplerine ait ihtiyaç (elektrik, fiziki alan vb.) sekreterya hizmetlerine bildirilecektir.

Projeler Yozgat Bozok Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde poster sunumu şeklinde gerçekleştirilecektir.

Projesi kabul olan katılımcıların etkinlik tarihlerinde (20.05.2022-21.05.2022) stand yerlerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Ön değerlendirme sonrası kabul edilen projelerin sunum gününde yanınızda değerlendirme sırasında kullanılacak Ek-3 değerlendirme formunuzu ve posterinizi (EK-4 veya Ek-5) çıktı alarak hazır bulundurunuz.

DESTEK

-Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından düzenlenen Anadolu Üniversiteler Birliği I. Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği, TÜBİTAK’ın “1503 – Ar-Ge Proje Pazarları Destekleme Programı” kapsamında desteklenmeye değer bulunmuştur. Bu kapsamda proje sahiplerinin posterleri kendileri çıkaramadığı takdirde Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından gerekli destek etkinlik alanında sağlanacaktır.

-Proje ekibinden bir (1) kişinin ulaşım (bilet ibraz etmek şartıyla) ve/veya konaklama (ulaşım ve konaklama dâhil en fazla 100 TL’ye kadar) giderleri bütçe imkânları ölçüsünde desteklenecektir.

-Projeye katılım sağlayacağını beyan eden proje yürütücüsü olan 50 erkek ve 50 bayan öğrencimiz KYK yurtlarında ücretsiz olarak misafir edilecektir.

 

PROJE ESASLARI

1- Proje Başvuru Formatı şablona uygun şekilde olmalıdır.

2- Proje 12 pt Rockwell fontu kullanılarak tek satır aralığı ile yazılmalı, sayfa boyutu standart A4 olmalıdır.

3- Hazırlanan proje önerileri gönderilirken birden fazla dosya varsa bunlar .pdf, .rar veya .zip olarak tek bir dosyada birleştirip bir defada gönderilmelidir. Proje önerisi bir dosyadan oluşuyorsa bu dosya .pdf olarak gönderilebilir. Gönderilen dosyanın adı mutlaka proje yürütücüsünün adı ve soyadından oluşmalıdır. (Örnek: Adı-Soyadı.rar) 

4- Akademisyenler, AR-GE ve tasarım merkezleri, yatırımcı/girişimciler, küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler, fikri olan tüm araştırmacılar birinci, ikinci, üçüncü kategorilerden, önlisans, lisans, lisansüstü öğrenciler dördüncü kategoriden (tüm alanlar), TÜBİTAK destekli projesi olan kişiler beşinci kategoriden (tüm alanlar) katılım sağlayabilir.

5- Proje Pazarına başvuru yapacak tüm proje önerileri Türkçe olarak yapılacaktır.

6- Bir kişi, takım veya kurumun proje önerilerinde başvuru sınırı yoktur.

7- Katılımcılar, etkinliğe başvurarak projenin kendilerine ait olduğunu kabul ve beyan etmiş sayılırlar.

8- Yozgat Bozok Üniversitesi, Proje Pazarı etkinliğinde yer alan, sergilenen tüm proje önerilerini yayımlamak, arşivlemek ve yurt içi ve yurt dışında sergilemek haklarına süresiz sahip olacaktır. Projelerin patent, uygulama ve geliştirme hakları proje sahibinde olacaktır.

9- Ön değerlendirmede başarılı bulunup etkinliğe davet edilen proje sahipleri; Ek-3 dosyalarınızı hazırladıktan sonra sistem üzerinden online olarak yükleyiniz.Ek-3 Değerlendirme Formunu yüklemek için tıklayınız. Ayrıca Ek-1, Ek-2, Ek-3 dosyalarınızı .rar veya .zip olarak tek bir dosyada birleştirip dosya adınız mutlaka proje yürütücüsünün adı ve soyadından oluşacak şekilde (Örnek: Adı-Soyadı.rar) projepazari@yobu.edu.tr adresine 15.05.2022 tarihine kadar gönderiniz.

10- Ön başvurusu kabul edilen projelerin son değerlendirmeleri Yozgat Bozok Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde kurulacak standlarda yüz yüze yapılacaktır.

İLETİŞİM

Adres

Erdoğan Akdağ Kampüsü Atatürk Yolu 7. Km 66900 YOZGAT

E-Mail

projepazari@bozok.edu.tr

Telefon

0 (354) 217 89 91